Co hradíte?

Co hradíte při ortodontické léčbě a s jakými výdaji počítat během ortodontické léčby.

Co hradíte
1. Materiál

Materiál podle typu rovnátka:

*fixní rovnátka nebo neviditelná rovnátka Invisalign během aktivní fáze léčby

*retenční aparáty po ukončení aktivní fáze léčby

*snímací aparáty pro dětské pacienty zhotovené v laboratoři

Co hradíte
2. Léčba

Léčbu u pacientů do 21 let hradí ZP-pouze však jedenkrát za život.

V důsledku legislativních změn v úhradách zdravotních pojišťoven, které nově již nepřispívají na ortodontickou léčbu dospělým pacientům, došlo od ledna 2022 k navýšení cen pro naše klienty od 22 let věku. Pojišťovny dále přispívají na léčbu dětem, mladistvým a klientům do 21 let (včetně).
Novelizace zákona o veřejném zdravotním pojištění (zákon č. 48/1997) přináší od ledna 2022 několik změn v rámci úhrad zdravotní péče ortodontické výkony jsou od 1. 1. 2022 plně hrazeny do dne dosažení 22 let. Od 22 let jsou hrazeny pouze u pojištěnců s rozštěpy rtu, čelisti a patra, s vrozenými celkovými vadami a systémovým onemocněním s ortodontickými projevy, mnohočetnou hypodoncií (6 a více chybějících zubů v jedné čelisti, nezapočítávají se třetí moláry); materiál fixního ortodontického aparátu, který doposud nebyl hrazen z v. z. p., je nově hrazen, ale pouze v případě pojištěnců s rozštěpy rtu, čelisti a patra, s vrozenými celkovými vadami a systémovým onemocněním s ortodontickými projevy, mnohočetnou hypodoncií (6 a více chybějících zubů v jedné čelisti, nezapočítávají se třetí moláry). V rámci ortodoncie došlo ke změně Přílohy 1 zákona 48/1997 Sb.: O změnách týkajících se dalších oblastí zdravotnictví.
Jaké zásadní změny přináší novela zákona 48/1997 Sb. od 1. 1. 2022

V rámci ortodoncie došlo ke změně Přílohy 1 zákona 48/1997 Sb.:

  • ortodontické výkony jsou od 1. 1. 2022 plně hrazeny do dne dosažení 22 let. Od 22 let jsou hrazeny pouze u pojištěnců s rozštěpy rtu, čelisti a patra, s vrozenými celkovými vadami a systémovým onemocněním s ortodontickými projevy, mnohočetnou hypodoncií (6 a více chybějících zubů v jedné čelisti, nezapočítávají se třetí moláry);
  • materiál fixního ortodontického aparátu, který doposud nebyl hrazen z v. z. p., je nově hrazen, ale pouze v případě pojištěnců s rozštěpy rtu, čelisti a patra, s vrozenými celkovými vadami a systémovým onemocněním s ortodontickými projevy, mnohočetnou hypodoncií (6 a více chybějících zubů v jedné čelisti, nezapočítávají se třetí moláry).

Co hradíte
3. Dental Monitoring

Co hradíte
3. Dental Monitoring

Ortodoncie Petrová / Brno

Krásný a zdravý chrup u vás i dětí. Vymyslíme společně léčbu s ohledem na finační i estetickou stránku. Zavolejte do Ortodoncie Brno pro první konzultaci.

Ochrana osobních údajů

Vaše osobní údaje budou zpracovány v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679, o ochraně fyzických osob, v souvislosti se zpracováním osobních údajů – General Data Protection Regulation (GDPR)

Copyright 2023 Ortodoncie Petrová.  Webdesign ALFADESIGN.

Copyright 2023 Ortodoncie Petrová.  Webdesign ALFADESIGN.