Neviditelná rovnátka
Invisalign

Představte si rovnátka,
která se přizpůsobí vám.
Zatímco budou s přesným plánováním,
precizně rovnat váš chrup,
vy si nadále můžete vychutnávat
svá oblíbená jídla,
čistit zuby kartáčkem,
nebo vést obchodní schůzku,
aniž by si někdo rovnátek všiml.

Co vlastně jsou neviditelná rovnátka Invisalign

Rovnátka Invisalign pracují na úplně jiném principu než běžně používané ortodontické aparáty. Jsou systémem průhledných folií s předem naprogramovaným a plně kontrolovaným pohybem zubů. Jde o prakticky neviditelná rovnátka ze speciálně vyvinutého zdravotnického termoplastického materiálu. Bylo klinicky ověřeno, že materiál SmartTrack plně kontroluje zubů a působí lépe než materiály jiných průhledných rovnátek.

Původně byly používány jen pro lehčí ortodontické vady u dospělých pancientů. Dnes už jsme ale schopni dosáhnout ještě dokonalejších výsledků než při léčbě klasickými fixními rovnátky. Neviditelná rovnátka jsou velmi vhodná i u pacientů se závažnými vadami, které vyžadují ortognátní operaci.

Jak probíhá léčba neviditelnými rovnátky,
aneb každý pohyb vašich zubů je předem naplánován

Konzultace, vstupní vyšetření a 3D vizualizace léčebného plánu (ClinCheck)

Dozvíte se všechny důležité informace o neviditelných rovnátkách a též vypracuji cenovou kalkulaci vaší léčby. Poté provedeme vstupní vyšetření. Dostatek času bude i na všechny vaše dotazy.

Při další návštěvě provedeme sken zubů pomocí kamery. Každý krok pohybu zubů přesně naplánuji a vytvořím 3D plánu léčby (ClinCheck).

Zhotovení fólií na míru pomocí 3D tisku

Po odsouhlasení ClinChecku pacienetem dojde ke zhotovení fólií přesně vám na míru. Folie se vyrábí v Align Technology pomocí 3D tiskárny. Před předáním folií je většinou nezbytné na zuby umístit malé “úchytky” z kompozitní pryskyřice v barvě zubů (Attachmenty). Usnadní pohyb zubů a zlepší držení folií na zubech. 

S sebou domů si odnesete sady průhledných folií. Sami si je budete měnit po 7 - 14 dnech dle mého doporučení. Další návštěvy v ordinaci probíhají v intervalu 2-3 měsíců. Neviditelná rovnátka Invisalign jsou tak ideálním řešením, i pokud máte velmi zaneprázdněný program a jste často na cestách.

Péče po ukončení léčby?

Péče po ukončení léčby je stejně důležitá. Ne li důležitější. Studie dokazují, že bez retence se zuby postupně vracejí do původní pozice. Abyste si udrželi krásný úsměv a investované peníze, je třeba nosit průhledné retenční folie. Ty vám budou vytvořeny na míru stejně jako neviditelná rovnátka. Pozici zubů většinou jistíme i tenkým drátkem (Retainerem) nalepeným na zadní plošky zubů. Retenční folie doporučuji nosit přibližně stejnou dobu jako samotná rovnátka. Vše spolu probereme v ordinaci při pravidelných kontrolách.

Neviditelná rovnátka Invisalign a jejich cena

Nebudeme zastírat, že nejmodernější technologie ortodoncie představuje finančně nákladnější variantu. Cena léčby se pohybuje v rozmezí od 65.000 do 90.000 Kč.

Co je zahrnuto v ceně?

  • revoluční řešení narovnání zubů
  • návrh postupu léčby v digitálním systému
  • přesné naprogramování procesu léčby
  • zhotovení snímatelného foliového systému
  • dodání všech sad Invisalign včetně doplňkových fólií (Refitment)
  • pravidelné kontroly v naší ordinaci

Investice, která se vyplatí

Ptáte se proč?

Už před samotným nandáním rovnátek víte, jak bude váš úsměv vypadat. 

Bezkonkurenčně vítězí v estetickém dojmu. Folie nejsou z 50 cm vidět.

Oproti jiným druhům rovnátek pro vás znamenají minimální omezení.

Návštěvy v ordinaci nejsou třeba často. Stačí jednou za 2-4 měsíce.

Skvělých výsledků se dosáhne za kratší dobu léčby.

Cena neviditelných rovnátek

Cena se pohybuje od 40.000–90.000,– za obě čelisti.

Kompletní ceník najdete tady >